Консультація
0800-300-240


 


 

Рекомендації по вибору водонагрівача

Рекомендований мінімальний об'єм накопичувального водонагрівача в дм3

Вид нагрівання Електричний Газ, дерево, вугілля
(цілий рік, без обмежень)
Передбачувана витрата мала середня велика
Денний/нічний напір денний нічний денний нічний денний нічний
Кількість споживачів 1 20 50 50 80 100 160 80
2 20 50 80 125 125 200 100
3 50 80 100 160 160 200 100
4 80 125 125 180 180 250 125
5 100 160 160 200 250 300 160
6 125 180 200 300 300 500 200
7> проект проект проект проект проект проект проект

Яка існує різниця між горизонтальним і вертикальним водонагрівачем?

Горизонтальний водонагрівач зазвичай використовується там, де місця недостатньо.

Взагалі, функціонально більш вигідними є водонагрівачі, розміщені вертикально, тому, що в них тепла і холодна вода не змішуються так, як в горизонтальних водонагрівачах, де контактна поверхня теплої і холодної води більша. Горизонтальне виконання вигідніше тільки в горизонтальних водонагрівачах з теплообмінником, тому що споживач отримує воду, нагріту до максимальної температури майже миттєво, завдяки тому, що теплообмінник нагріває воду відразу до верху резервуара.

Час нагрівання: час повного нагріву електричною енергією в обох типів водонагрівачів однаковий, але якщо порівнювати моделі з теплообмінником, то в горизонтальних водонагрівачах вода нагрівається майже на 25% швидше. Однак у вертикальному комбінованому водонагрівачі моделі OKC xx/1m2 вода нагрівається майже також швидко, як горизонтальних водонагрівачах з теплообмінниками (при однаковому протоці опалювальної води).

Дуже важливо, щоб теплообмінник комбінованого водонагрівача працював як протиточний (прямоточний менш ефективний). Можна нагріти цілий об'єм води і не дотримуючись напрямок потоку опалювальної води, але для цього знадобиться триваліший відрізок часу. Водонагрівач потім погано догрівається і не відбувається природна циркуляція.

Для чого встановлюється запобіжний клапан?

У запобіжний клапан водонагрівача вбудований зворотний клапан (зворотна заслінка), що запобігає зворотньому потоку води в трубопроводі. Якщо сочаться краплі під час нагрівання води, це свідчить про нормальну роботу запобіжного клапана. Під час нагрівання об'єм води збільшується приблизно на 1%. Таким чином, при нагріванні 120 літрів води витече приблизно 1,3 літра. Кількість витікаючої по краплях води коливається в залежності від наступних факторів (обсягу води, що нагрівається, різниці температури води перед нагріванням і після, тиску води в трубопроводі).

Якщо вода капає, коли не відбувається нагрів води, проблема може бути в наступному:

  • вода може сочитися через бруд або накип в клапані; ми рекомендуємо повернути, що знаходиться у верхній частині клапана, ковпачок або важіль (в італійській моделі); в якості профілактики пропонуємо проводити цю процедуру кожні 3 місяці
  • при високому тиску води на вході (5 бар) рекомендуємо на підвідій водопровідній трубі встановити редукційний клапан
  • вода може сочитися і через пошкодження запобіжного клапана.

Якщо вода капає тільки при нагріванні, прикріпіть до патрубка трубку і опустіть її нижній кінець у водостік. Не можна направляти відведення води вгору, трубка повинна бути захищена від замерзання і стиснення, а її довжина не повинна перевищувати 2 м.

Але найкращим варіантом рішення є такий, коли між водонагрівачем і запобіжним клапаном встановлюється розширювальний бак. Розширювальний бак повинен мати обсяг приблизно 4% від обсягу водонагрівача. Таким чином, Ви зможете уникнути зайвої витрати води, в деяких країнах таке рішення навіть обов'язкове.

Для чого використовується зворотна заслінка в комбінованих водонагрівачах?

Зворотній заслінка встановлюється на вході в теплообмінник. Необхідно звернути увагу на ззаповітрення теплообмінника. Якщо у воді багато повітря або у Вас недостатньо сильний насос, ми б Вам порекомендували між теплообмінником і зворотного заслінкою помістити розповітрюючий клапан. Однак при природній циркуляції, зворотнього клапана небажаний, оскільки він підвищує гідравлічний опір в трубопроводі.

Приводом для закриття зворотньої заслінки може служити вже сама зупинка потоку рідини в трубопроводі в допустимому напрямі (іноді використовується зворотний клапан, який працює в різних положеннях - може бути обладнаний пружиною). Зворотня заслінка працює тільки в одному положенні. Це механічна деталь, її можна придбати окремо також як, наприклад, запірний клапан.

Чому може з'явитися неприємний запах теплої води?

Ця проблема скоріше має відношення до води, ніж водонагрівача. Деякі води (колодязна, непідготовлена ...) містять велику кількість сульфатів, а також бактерій, які здійснюють сульфатредукцію. Це нешкідливі для здоров'я людини бактерії.Перебуваючи, в стоячій, позбавленої кисню воді і використовуючи у своєму життєвому циклі іони водню з анодного захисту, бактерії, виділяють газ з різким запахом - сульфід водню (сірководень). Чим більша дія анода (погана якість води), тим більше іонів водню, а відповідно, більше сульфіду водню виникає. Ці бактерії не можуть рости в середовищі з присутністю атмосферного кисню, а тому відсутні в джерелах холодної води. Але якщо вода нагріється - з'являться.

<< Назад